Венеціанська комісія вважає, що Україні потрібна нова конституційна реформа

17 Грудня 2010, 19:13

«Є багато проблем у нинішній Конституції, включаючи занадто великі повноваження Президента України», – сказав у телефонному інтерв’ю секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.


Секретар Венеціанської комісії зазначив, що нова реформа мала б бути здійснена парламентом як всенародно обраним органом законодавчої влади. При цьому така реформа мала б створити більш чіткий механізм стримувань і противаг, а також передбачати судову реформу та зменшення повноважень Генеральної прокуратури.


Маркерт підкреслив, що у своєму рішенні Венеціанська комісія не оцінювала власне рішення Конституційного Суду про скасування реформи 2004 року, оскільки це не належить до її компетенції, а лише – конституційну ситуацію в країні.


Він додав, що думка Венеціанської комісії буде передана доповідачу Парламентської Асамблеї Ради Європи для врахування її при підготовці доповіді щодо конституційної ситуації в Україні.


Нагадаємо, 1 жовтня Конституційний Суд України скасував зміни до Конституції, внесені у 2004 році, і поновив дію Конституції 1996 року.


Міністр юстиції Олександр Лавринович вважає, що в Україні відсутня необхідність форсування процесу внесення значних змін до Конституції.