Венеціанська комісія перевірить законопроекти Порошенка щодо підзвітності громадських організацій

18 Грудня 2017, 11:54

Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи подав до Венеціанської комісії запит про оцінювання законопроектів президента України Петра Порошенка, які запроваджують додаткову публічну звітність для громадських організацій. Про це повідомляє прес-служба Центру інформації про права людини.

Зазначається, що запит було надіслано на пропозицію доповідачів Алекса Фішера (Німеччина) та Еріка Нільса Кроса (Естонія).

Наголошується, що висновок Венеціанської комісії щодо цих законопроектів очікується в березні 2018 року.

"Як відомо, законопроекти №6674 і 6675 були внесені президентом Порошенко до Верховної Ради у липні 2017 року для скасування запровадженого у березні 2017 року електронного декларування для антикорупційних активістів. Однак разом із тим ці законопроекти, на думку правозахисників, містять нові невиправдані обмеження для роботи громадських організацій в Україні", – йдеться у заяві.

Крім того,  півсотні організацій з Європи та США заявили, що в Україні відбувається наступ на діяльність антикорупційних активістів та організацій і закликали владу припинити цю практику.

Нагадаємо, 11 грудня Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту". Він містить низку рекомендації для України, але водночас – вважає, що права угорськомовної меншини та інших меншин країн-членів ЄС можуть бути дотримані без внесення змін до сьомої статті закону, тобто тієї, якою встановлюється мова навчання