Маркерт вказав, що реформа прокуратуру є дуже важливим завданням для України. "З'явилася реальна можливість зробити цю реформу незворотною. Законопроект, який українська влада направила до Венеціанської комісії , створює гарну основу для реформування прокуратури", – сказав секретар Венеціанської комісії.
Він розповів, що члени делегації комісії провели зустрічі з представниками української влади та обговорили законопроект "Про прокуратуру".
Маркерт повідомив, що текст законопроекту "ще не ідеальний, однак серйозних претензій, які б перешкоджали Венеціанській комісії його позитивно оцінити, немає".
"Ми будемо продовжувати обговорення з органами влади України, вони готові внести до тексту зміни", – сказав секретар комісії.
Маркерт повідомив, що Венеціанська комісія зробить офіційний висновок щодо законопроекту на наступному засіданні у жовтні.
Разом з тим представник комісії висловив упевненість, що Україна матиме можливість ухвалити законодавчі зміни щодо прокуратури напередодні саміту в Вільнюсі.
"Я не є фахівцем щодо регламенту роботи Верховної Ради, але якщо буде політична воля, шлях до цього буде знайдений", – додав він.
Як відомо, законопроект про прокуратуру передбачає повне скасування загального нагляду, ліквідацію 122 спецпрокуратур і скорочення повноважень прокурорів.
Реформування прокуратури є одним з зобов'язань України перед ЄС.