Венеціанська комісія нагадала українській владі про свої рекомендації

19 Жовтня 2011, 16:07

Про це сказано у висновку Венеціанської комісії і Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки й співробітництва в Європі (БДІПЛ) щодо законопроекту "Про вибори народних депутатів".

Венеціанська комісія зазначає, що, незважаючи на позитивні зміни в проекті закону, залишаються неврахованими деякі питання, які піднімалися в попередніх рекомендаціях, і їм варто приділити увагу до того, як документ буде внесено на розгляд парламенту.

Серед таких питань вона називає виключення із законодавства права політичних партій формувати блоки, обмеження права на участь у виборах осіб, засуджених за умисний злочин, незалежно від його ваги.

Венеціанська комісія також вказує на недостатньо повне розкриття критеріїв і кінцевих строків визначення меж виборчих округів, а також недостатність інформації про можливості заперечити результати виборів.

Крім того, комісія вказує на необхідність повного розкриття інформації про джерела й обсяги фінансування передвиборних кампаній, а також про обсяги й види витрат на ці кампанії.

Також, вона вважає за необхідне визначити строки реєстрації кандидатів у виборчих округах, урегулювати окремі питання, що стосуються роботи спостерігачів.

Нагадаємо, у червні Міністерство юстиції передало законопроект "Про вибори народних депутатів" "Венеціанській комісії", Міжнародному фонду виборчих систем (IFES) і БДІПЛ для проведення його експертизи.

Винесений на громадське обговорення проект закону передбачає, що вибори депутатів Ради здійснюються за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою, відповідно до якої половина кількісного складу Ради обирається за пропорційною системою в загальнодержавному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій, а інша половина обирається за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.

Ним також передбачено підвищення прохідного бар'єра з 3 до 5%.

Чергові вибори Ради повинні відбутися 28 жовтня 2012 року

Зазначимо, що Верховна Рада 4 жовтня відхилила 12 законопроектів про вибори народних депутатів, поданих опозиційними силами.