Венесуелу виключили з економічного союзу для тиску на Мадуро

7 Серпня 2017, 11:07

Економічний союз держав у Південній Америці МЕРКОСУР остаточно припинив членство Венесуели в цьому інтеграційному об'єднанні.Рішення було ухвалено главами МЗС Аргентини, Парагваю, Уругваю і Бразилії в Сан-Паоло.

Як зазначається в спільній заяві країн-членів, такий крок пов'язаний з наміром вплинути на венесуельського президента Ніколаса Мадуро.

Учасники спільного ринку вважають, що венесуельська влада порушує демократичний порядок в країні, і виступають проти функціонування Установчих зборів Венесуели.

Як повідомлялося, вибори до Конституційної асамблеї 30 липня у Венесуелі пройшли на тлі насильства і масштабних акцій протесту. Під час нападів на виборчі дільниці загинуло щонайменше 10 людей. Напередодні голосування протестувальники, попри заборону демонстрацій, заблокували дороги у столиці країни Каракасі.

Нова Конституційна асамблея матиме повноваження переписати конституцію. Президент Мадуро вважає, що вибори – єдиний спосіб відновити у країні мир після місяців протестів та періоду політичної невизначеності. Опозиційні сили бойкотували голосування, яке вони назвали захопленням влади.

Як відомо, з початку квітня в Венесуелі майже щодня проходили акції протесту, під час яких загинули 90 осіб, понад 750 людей отримали поранення. Кількість затриманих у Венесуелі з моменту початку антиурядових протестів у квітні перевищила 3,6 тисячі осіб.