Венедіктова підписала підозру народному депутату Юрченку

17 Вересня 2020, 10:55

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова у четвер, 17 вересня, заявила, що підписала підозру народному депутату. Також вона підписала клопотання про обрання запобіжного заходу. Про це прокурока повідомила у Facebook.

 

 

У пості вона не вказала, якому саме депутату підписала підозру. Втім, джерело РБК-Україна в ОГУ підтвердило, що мова йде про Олександра Юрченка.

 

"Кримінальна сага, пов‘язана з депутатом має своє логічне і законне продовження. Ми разом із прокурорами САП в цій справі провели декілька годин над вивченням матеріалів (підкреслюю – МАТЕРІАЛІВ, а не довідок або чернеток, складених від мого імені) цього кримінального провадження, в результаті чого я прийняла рішення і, відповідно – одночасно відповідальність, підписати народному депутату підозру і клопотання про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою. Вдячна прокурорам САП за якісну підготовку справи і вміння в стислі терміни аналізувати складні матеріали", – зазначила генпрокурока.

 

Вендіктова додала, що генеральний прокурор "не працює секретарем ані детективів НАБУ, ані прокурорів САП".

 

За її словами, генпрокурор має право вивчати матеріали справи, а "не довідки чи окремі частини НСРД".

 

Раніше НАБУ опублікувало відеоматеріали стосовно передачі частини хабаря народному депутату Юрченку і закликало генпрокурора погодити йому підозру.

 

Крім того, помічнику народного депутата Олександра Юрченка Івану Фіщенку повідомили про підозру в пособництві в отриманні депутатом хабаря в розмірі 13 тис. доларів.