Великий перелом. Рік тому почали звільняти Херсонщину

5 Жовтня 2023, 13:46

Рік тому, 4 жовтня 2022-го, ЗСУ звільнило смт Велика Олександрівка Бериславського району Херсонської області окуповане ще 10 березня 2022 року. Це важливий і знаковий момент війни. І не лише тому, що Велика Олександрівка була однією з найгарячіших точок на мапі бойових дій на південному фронті. Це був важливий переломний момент війни, адже саме звідси розпочалося звільнення всього правобережжя Херсонщини.

«Пам’ятаю той день похвилинно, — згадує комбат батальйону «Арей» УДА Олександр Грищук, друг Македонець, чиї вояки билися за Велику Олександрівку, – як планували, заходили, перші поранені, радість та емоції бійців, жителів села. Тоді це був великий крок до звільнення Херсонщини, а попереду нас чекало ще багато випробувань та боїв за саму Херсонську область».

«Звідти почалося звільнення Правобережної України, – розповідає начальник Служби безпеки батальйону Арей УДА, друг Степан, – До взяття Великої Олександрівки, не було ніякого руху вперед. Чотири місяці фактично була позиційна війна. Можна сказати, що за кацапами ми спостерігали в бінокль. І для самих бійців це була знакова подія, для підняття їхнього морально-вольового духу. Це величезний населений пункт, який ми тоді взяли без втрат».

Автор:
Тиждень