Великого прогресу у розкритті вбивства журналіста Шеремета немає – голова Нацполіції

19 Серпня 2016, 17:31

У розкритті вбивства журналіста Павла Шеремета великого прогресу немає. Про це у коментарі журналістам заявила голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе.

«Сьогодні зранку було заслуховування нових деталей. Я не можу зараз сказати, що є великий прорив, але є величезна рутинна робота, яку ми виконуємо», – сказала Деканоідзе.

Вона зауважила, що, як і раніше, виступає проти розголошення будь-яким із правоохоронних органів, який бере участь у розслідуванні цього вбивства, будь-яких подробиць на стадії досудового слідства до з`ясування всіх обставин.

Нагадаємо, 10 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що в розслідуванні справи про вбивство журналіста Павла Шеремета є істотний прогрес, але інформацію не можна оприлюднювати, оскільки вона є таємницею слідства.

20 липня у Києві в результаті вибуху автомобіля загинув журналіст Павло Шеремет. Авто належало керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було.

Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 КК України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

Президент Петро Порошенко доручив залучити до розслідування фахівців американського ФБР та Євросоюзу. Міністерство закордонних справ України отримало підтвердження від Консультативної місії ЄС із реформування сектору громадянської безпеки про надання необхідної допомоги в розслідуванні. Також участь у розслідуванні підтвердили в ФБР.

Згодом у СБУ назвали чотири основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

Шеремета поховали 23 липня в Мінську, попрощатися з журналістом прийшли близько 1000 осіб.