Велика Британія засудила дії РФ в Азовському морі

26 Листопада 2018, 17:33

Велика Британія рішуче засуджує застосування сили Росією проти українських суден в Азовському морі. Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант у своєму мікроблозі Twitter.

 

Варто додати, що міністр закликав Російську Федерацію звільнити українських моряків.

 

"Велика Британія повністю засуджує застосування сили Росією проти українських суден в Азовському морі. Знову ми бачимо зневагу РФ міжнародних норм та українського суверенітету. Росія повинна звільнити затриманих українських моряків та гарантувати вільний прохід через Керченську протоку", – наголосив Хант.

Велика Британія рішуче засуджує дії Росії в Азовському морі, - Хант

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.