Велика Британія закликала РФ негайно звільнити Умерова й повернути Крим Україні

31 Серпня 2016, 22:24

Затримання та поводження із заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова викликають глибоку стурбованість Великої Британії. Про це йдеться в заяві посольства Великої Британії в Україні, опублікованій 31 серпня.

«Його примусове затримання та утримання в психіатричному відділенні, а також інформація про погіршення стану його здоров’я викликають занепокоєння. Ми закликаємо владу Росії поважати міжнародні стандарти прав людини, негайно звільнити Умерова та надати йому доступ до необхідної медичної допомоги», – йдеться у повідомленні.

«Очевидно, стандарти із забезпечення прав людини у Криму не дотримуються, і ми продовжуємо закликати Російську Федерацію надати без зволікань безперешкодний доступ усім міжнародним правозахисним моніторинговим установам. Ми не визнаємо і не будемо визнавати незаконну анексію Криму. Росія має повернути Крим Україні», – сказано в тексті.

Нагадаємо, окупаційна "влада" Криму звинувачує заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова в закликах до порушення територіальної цілісності РФ. Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальне провадження за фактом затримання Умерова співробітниками ФСБ РФ на території анексованого Криму за ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 2 ст. 162 КК України (порушення недоторканності житла). 

11 серпня суд окупованого Криму призначив Умерову примусову психіатричну експертизу, а 18 серпня його незаконно перевели у психіатричний стаціонар. Захист Умерова вирішив відправити звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі щодо дій ФСБ Росії.

21 серпня з’явилися повідомлення від родичів Умерова про різке погіршення стану його здоров’я. Пізніше МЗС України висунуло вимогу негайно відпустити Умерова через проблеми зі здоров’ям. У ЄС також закликали окупаційну кримську "владу" негайно відпустити Умерова, таку ж заяву поширив Державний департамент США.