Представник Великої Британії при ООН Метью Райкрофт заявив, що британські експерти виявили зарин, або речовину, схожу на зарин, в зразках, взятих з місця смертельної атаки в Сирії, повідомляє Reuters.
"Британські вчені проаналізували зразки і вони дали позитивну реакцію на наявність зарину", – заявив в середу представник Великобританії на засіданні Ради Безпеки ООН.
За його словами, Велика Британія поділяє думку США про те, що з великою ймовірності відповідальність за атаку 4 квітня лежить на режимі Асада.
Раніше РФ заявила, що накладе вето на оновлений проект резолюції Ради Безпеки ООН щодо хімічної атаки у сирійському місті Ідлібі.
Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Кількість загиблих склала 72 особи, серед жертв трагедії в місті Хан-Шейхун – 20 дітей і 17 жінок.
Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася.
Уряд президента Сирії Башара Асада заперечує використання хімічної зброї і звинувачує повстанців у застосуванні забороненого озброєння. Водночас розслідування, проведене під керівництвом ООН, засвідчило, що сирійські урядові сили використовували хлор як зброю щонайменше тричі між 2014 і 2015 роками.
Росія надає Асаду значну військову і дипломатичну підтримку упродовж шестирічної війни в Сирії, а з вересня 2015 року здійснює авіаудари проти опонентів уряду в Сирії.