Про це повідомив міністр енергетики Великої Британії Кріс Х'юн на Чорнобильській донорській конференції.
Німеччина, у свою чергу має намір виділити 42,4 млн євро на будівництво. Про це заявив міністр навколишнього середовища Німеччини Норберт Реттген.
Міністр також сказав, що з огляду на попередні внески Німеччини, загальна сума, яку ця країна виділила Україні, становитиме понад 100 млн євро.
Він також підкреслив важливість своєчасного виконання чорнобильських проектів, щоб виправдати очікування країн-донорів.
Фінляндія готова виділити 5,4 млн євро, Чехія – 2,6 млн євро, Швеція – 3 млн євро в рамках донорського фінансування проекту з будівництва нового укриття над 4 енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції.
Крім того, Литва висловила намір виділити 10 тисяч євро на ці програми, Греція – 100 тисяч євро, Азербайджан – 1 млн доларів, Бельгія – 300 тисяч євро, Індія – 1 млн доларів та Австрія – 2,5 млн євро.
У той же час Люксембург готовий виділити 1,5 млн євро, Норвегія – 0,5 млн євро, Словенія – 0,12 млн євро на будівництво нового укриття на ЧАЕС.
Також Китай готовий виділити 4 млн євро, Корея – 0,2 млн, Кувейт – 5,2 млн доларів. Про це повідомили уповноважені представники країн у ході Чорнобильської донорської конференції.
Мексика поки не визначилася із сумою, Нідерланди – не готові виділити гроші у зв'язку із кризою.
Між тим США мають намір виділити 123 млн доларів на чорнобильські проекти.Про це заявив голова президентської делегації США, радник і член опікунської ради центру стратегічних і міжнародних досліджень Збігнев Бжезинський у ході конференції.
"Ми маємо намір виділити додатково 123 млн доларів", – сказав він.
Представник США додав, що всього його країна вже виділила близько 240 млн доларів.
Бжезинський підкреслив, що Чорнобильська катастрофа надовго залишилася в пам'яті всього людства, а останні події, зокрема аварія на АЕС у Японії, підкреслюють важливість міжнародного співробітництва в подоланні подібних катастроф.
Зазначимо також, що Франція готова додатково виділити 47 млн євро на будівництво нового укриття на ЧАЕС, Росія – 45 млн євро, а Європейський банк реконструкції та розвитку – 120 млн євро.
Нагадаємо, сьогодні у Києві проходить Чорнобильська донорська конференція, участь у якій беруть близько 50 іноземних делегацій.
Під час конференції Україна розраховує зібрати кошти, які б покрили дефіцит у 740 млн євро, необхідних для перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему.
Україна закрила ЧАЕС під тиском світової громадськості 15 грудня 2000 року.