Велика Британія вважає неадекватною підписку про невиїзд для Тимошенко

22 Червня 2011, 14:16

Про це сказано в замітці посла Великої Британії в Україні Лі Тернера для газети «День».

«Ми чітко пояснили представникам української влади, що будь-яке враження щодо вибірковості й непропорційності застосування правових заходів може суттєво й надовго зашкодити репутації України. Зараз ми не вважаємо адекватним введення санкцій, наприклад, заборону на подорожі», – зазначив посол.

При цьому Тернер підкреслив, що Велика Британія уважно стежить за розвитком в Україні кримінальних справ стосовно екс-чиновників і стурбована припущеннями про можливі політичні мотиви цих справ.

Він повідомив, що у разі погіршення ситуації, пов'язаної із процесами проти цих осіб, Велика Британія буде змушена переглянути свою позицію й провести консультації зі своїми партнерами щодо якомога адекватнішої відповіді.

Нагадаємо,  9 червня Європарламент закликав владу України скасувати підписку про невиїзд лідеру партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко.

Після цього Генеральна прокуратура відмовила Тимошенко в дозволі відвідати Брюссель (Бельгія) і Страсбург (Франція) 21-24 червня.

Тимошенко перебуває на підписці про невиїзд із середини грудня 2010 року

21 червня 29 членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали заяву «Брак свободи в Україні», у якій наголосили, що затримання великої кількості опозиційних українських політиків, колишніх членів уряду за звинуваченнями, які є, по-суті, політичними, є неприйнятним.