Велика Британія услід за ЄС запровадила санкції проти російських посадовців

15 Жовтня 2020, 15:56

Велика Британія  запровадила санкції проти шістьох російських посадовців у зв’язку з отруєнням російського опозиціонера Алєксєя Навального. Про це йдеться на сайті британського уряду в четвер, 15 жовтня.

 

Особи, які підпадають під санкції:

 

  1. Очільник російського шпигунського відомства, Федеральної служби безпеки Алєксандр Бортніков;
  2. Перший заступник голови адміністрації президента РФ Сєргєй Кірієнко;
  3. Начальник управління президента РФ з питань внутрішньої політики Андрєй Ярін;
  4. Заступники міністра оборони Алєксєй Кріворучко та Павєл Попов;
  5. Повноважний представник президента в Сибірському федеральному окрузі  Сєргєй Меняйло.

 

Також до санкційного списку потрапив Державний науково-дослідний інститут органічної хімії і технологій.

 

Мова йде про заморожування активів та заборону на виїзд.

 

Велика Британія та її партнери погодились, що немає жодного правдоподібного пояснення отруєння пана Навального, крім участі та відповідальності Росії. Росія повинна провести повне і прозоре розслідування отруєння свого громадянина забороненою хімічною зброєю. Росія також повинна заявити про свою програму «Новічок».

 

Зазначається, що санкції дають вагомий сигнал про те, що наслідки для використання хімічної зброї та загроза їх використання становлять міжнародну систему, засновану на правилах, розроблену для забезпечення всіх нас у безпеці.

 

Нагадаємо, 20 серпня Навального госпіталізували з отруєнням. Йому стало зле під час польоту з Томська до Москви. Літак екстрено сів в Омську. Лікарі Омської лікарні, де перебував  Навальний, не дозволяли вивозити його на лікування до Німеччини. Тим не менш, 22 серпня Навального доправили до Берліна. Він перебував у берлінській клініці «Шаріте». 23 вересня Навального виписали зі стаціонару «Шаріте». 2 вересня стало відомо, що спецлабораторія збройних сил Німеччини встановила: Навальний був отруєний речовиною групи «Новічок».

 

ЄС пригрозив Росії переглядом відносин через отруєння Навального.

 

6 жовтня Організація з заборони хімічної зброї підтвердила, що Навального отруїли бойовою хімічною речовиною з групи «Новічок». Раніше німецький міністр закордонних справ Гайко Маас заявив, що якщо ОЗХЗ підтвердить отруєння Навального «Новічком», Росії не вдасться уникнути санкцій.

 

12 жовтня міністри закордонних справ ЄС підтримали французько-німецький план запровадження санкцій проти РФ у зв’язку з отруєнням.

 

15 жовтня ЄС запровадив санкції проти низки російських посадовців у зв’язку з отруєнням.