Велика Британія та Канада запровадили санкції проти білоруських топ-чиновників, зокрема Лукашенки

29 Вересня 2020, 18:13

Велика Британія та Канада запровадили санкції проти восьми білоруських топ-чиновників, зокрема диктатора Аляксандра Лукашенки. Про це йдеться на сайті британського уряду у вівторок, 29 вересня.

 

Санкції запроваджені для підтримки демократичних цінностей та тиску на тих, хто відповідальний за репресії. Зазначається, що режим Лукашенки відповідальний за низку порушень прав людини – проти опозиційних діячів, засобів масової інформації та народу Білорусі – після фальсифікації виборів. Незважаючи на численні заклики міжнародного співтовариства, він відмовився вести діалог з опозицією, натомість подвоїв жорстокі репресії.

 

Санкції включають заборону на в’їзд та заморожування активів для таких осіб:

 

  1. Аляксандр Лукашенка – самопроголошений президент.
  2. Віктор Лукашенка – син Лукашенки, радник з питань національної безпеки.
  3. Ігор Сєргєєнко – керівник апарату Президента Білорусі.
  4. Юрій Караєв  – міністр внутрішніх справ, генерал-майор міліції.
  5. Аляксандр Барсуков  – заступник голови МВС та начальник міліції громадської безпеки.
  6. Юрій Назаренка – заступник міністра внутрішніх справ та командувач внутрішніми військами.
  7. Хазалбєк Атабєков – заступник командувача внутрішніми військами МВС.
  8. Дмітрій Балаба – командир підрозділу міліції спеціального призначення в Мінську, він же ОМОН.

 

Нагадаємо, за даними білоруської ЦВК, на президентських виборах 9 серпня в Білорусі за Аляксандра Лукашенку проголосувало 80,1% виборців, за Святлану Ціханоуску – 10,1%.

 

У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Як повідомлялося, щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. Офіційно білоруська влада повідомила лише про одну смерть  – Аляксандра Тарайковского. До лікарень потрапили не менше 250 людей. 

 

Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. З початку протестів було затримано понад 6,7 тис. осіб. Зокрема, під час акцій затримали 9 громадян України.

 

Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви, яка видала Ціханоускай візу на один рік. Опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах. 

 

23 вересня Лукашенка провів таємну інавгурацію. Низка країн світу, зокрема і Україна, інавгурації не визнали.