Велика Британія проведе в Йорданії військові навчання, готуючись до можливого конфлікту РФ і НАТО

8 Лютого 2016, 10:17

У рамках навчань Shamal Storm Велика Британія перекине 1,6 тис. військових і 300 одиниць техніки в Йорданію. Про це повідомило джерело в британському оборонному відомстві.

Як зазначається, метою навчань є підготовка до швидкого перекидання техніки в Східну Європу в разі можливого конфлікту між Росією і НАТО.

За словами джерела, незважаючи на те, що навчання проходять в Йорданії, на кордоні з Сирією, вони не є репетицією для відправки британських військ на боротьбу проти "Ісламської держави".

Один зі співрозмовників підкреслив: "Це не навчання для боротьби проти ІД. Це скоріше підготовка, щоб приєднатися до США в Україні, а не в Сирії. Це зовсім не той тип сил, які потрібно спрямувати в Алеппо для боротьби з купкою джихадистів".

Навчання на південному заході Йорданії будуть найбільш масштабними в своєму роді з 2001 року, коли британські війська провели навчання в Омані.

Нагадаємо, Великобританія також запланувала відправити війська до Лівії, а також Міністерство оборони Великої Британії повідомило про розгортання військової місії на території Афганістану.