Велика Британія і ЄС розпочинають перший раунд переговорів щодо Brexit

17 Липня 2017, 09:50

Британський міністр з питань Brexit Девід Девіс в понеділок зустрінеться з головним переговорником ЄС Мішелем Барньє, і це стане офіційним початком першого раунду переговорів про вихід Британії з ЄС. Про це повідомляє Reuters.

Перший раунд переговорів триватиме чотири дні у Брюсселі, після чого очікується прес-конференція з інформацією про перші результати.

"Ми зробили хороший початок у минулому місяці, і на цьому тижні починаються реальні переговори. Захист прав усіх наших громадян є першочерговим завданням для мене у цьому раунді, і це те, в чому ми повинні досягти реального прогресу", – сказав Девіс.

Його офіс описував пропозицію, зроблену Британією минулого місяця щодо прав громадян ЄС, як "справедливу та серйозну", хоча Барньє відкинув її, як таку, що не відповідає вимогам ЄС.

Робочі групи зосередяться на трьох напрямках: права громадян; вимоги ЄС, щоб Британія сплатила близько 60 мільярдів євро для покриття поточних бюджетних зобов'язань ЄС; інші торгівельні питання, наприклад, що відбудеться з британськими товарами в магазинах ЄС після Brexit.

Четверта група, очолювана Девісом і Барньє, зосередиться на усуненні проблем у Північній Ірландії, коли новий кордон ЄС відокремить британський регіон від Ірландії. В цьому питання необхідна ясність щодо майбутніх торговельних відносин.

Нагадаємо, що 24 червня 2016 року Велика Британія проголосувала за вихід із Євросоюзу (Brexit). 13 липня 2017 hjre у Великій Британії опублікували текст законопроекту щодо Brexit, який неофіційно назвали «Великий закон про скасування».

Крім того, у ЄС висловили невдоволення правами своїх громадян у Великій Британії після Brexit, заявивши, що між сторонами зберігаються значні розбіжності з питання прав громадян ЄС, які проживають в Британії.