Відповідну угоду підписали британський прем’єр Девід Кемерон та перший міністр Шотландії Алекс Салмонд
У бюлетені передбачається лише одне питання – "Чи хочете Ви незалежності Шотландії від Великобританії" із двома варіантами відповіді: так або ні.
Проголосувати зможуть всі шотландці віком від 16 років. Зараз за опитуваннями: відокремлення від Британії підтримують за різними оцінками від 28-ми до сорока відсотків шотландців.
Як повідомлялось, у травні Алекс Салмонд в присутності політиків, бізнесменів і діячів культури особисто дав старт кампанії "Так Шотландії" (Yes Scotland), мета якої – зібрати мільйон підписів на підтримку незалежності та провести восени 2014 року референдум.
Нагадаємо, у лютому Девід Кемерон обіцяв «всіма силами» боротися проти можливого розпаду Сполученого королівства.
Англія і Шотландія уклали угоду про Унії в 1707 році. Цю дату вважають часом виникнення нинішньої Великобританії.
Наразі Шотландія, яка має автономію у сфері держуправління, та центральне представництво у Лондоні, продовжує узгодження ключових параметрів майбутнього референдуму, зокрема – строки проведення, вік учасників, питання, яке буде винесено на плебісцит.
Шотландія отримала обмежену автономію в 1997 році. З 1999 року тут є власний парламент і виконавча влада. Проте їх повноваження обмежені переважно питаннями освіти, культури, охорони здоров'я, транспорту, довкілля. Шотландія також традиційно має власну судову систему.