Кожне місто самостійно встановлює тарифи на комунальні послуги, тож не дивно, що ціни в регіонах кардинально різняться. Наприклад, у Києві за холодну воду правлять 8,86 грн на місяць з особи, у Львові – 33 грн. Здавалося б, ціна на воду залежить від близькості населеного пункту до водосховища. Але, приміром, у Білій Церкві, що розташована неподалік Києва і водосховищ, вода коштує 18 грн, а в Запоріжжі, яке стоїть на березі Дніпра, – 34,65 грн. Зрозуміти логіку тарифотворення у країні дуже складно, для цього потрібно знати нюанси кожного господарства і задуми місцевих комунальників щодо гіпотетичної модернізації виробництва та отримання прибутків.
Проте однозначно можна стверджувати, що в жодному регіоні вартість утримання житла не є адекватною рівню доходів. У Луцьку, Івано-Франківську та Херсоні комунальні послуги з’їдають майже половину середнього доходу мешканця міста. Щоправда, в Херсоні діє вимушена економія – гарячої води, яка в цьому місті коштує великих грошей, у багатьох будинках не буває взагалі.
*У розрахунку на родину з чотирьох осіб, що мешкає в дев’ятиповерховому будинку з ліфтом, двокімнатній квартирі площею 58 м2 без лічильників на воду і газ, споживає до 6 тис. м3 газу на місяць і до 500 кВт електроенергії. Розрахунки проводилися на основі діючих тарифів, викладених на сайті Міністерства житлово-комунального господарства
**У Чернівцях вже сім років відсутні централізоване постачання гарячої води і фіксований тариф на нього
Депутатське господарство
Скільки коштують платникам податків житлово-комунальні послуги, які отримує Верховна Рада
1,5 млн грн – комунальні послуги на місяць
3,3 тис. грн – з розрахунку на кожного депутата
43,3 тис. грн – місячний зарплатний фонд кожного депутата
Розрахунки на підставі відповідних витратних статей Закону «Про Державний бюджет України на 2009 рік»