За розрахунками групи кліматологів під керівництвом Корінн Ле-Кер з Центру вивчення клімату імені Тінделла, що в Норвіці (Великобританія), ані економічна криза, ані існуючі зобов'язання щодо скорочення викидів не завадили встановленню нового "рекорду".Так, людству вдалося збільшити попередній рекорд – 33,4 мільярда тонн вуглекислоти, на 6,1%, або 2,2 мільярда тонн.
Основними "постачальниками" CO2 в атмосферу Землі залишилися колишні "лідери" – Китай з 28% від загального обсягу викидів, Сполучені Штати (16%), Європейський союз (11%) та Індія (7%). Найбільше зростання викидів припадає на дві країни з цього списку, які розвиваються – Китай збільшив обсяг викидів СО2 на 9,9%, а Індія на 7,5%.
Ле-Кер та її колеги також відзначають, що Сполучені Штати продовжують утримувати звання розвиненої країни з найвищим показником викидів на душу населення. За їхніми розрахунками, на одного громадянина США припадає 17,2 тонни СО2, тоді як на частку жителів Китаю і ЄС – всього 6,6 і 7,3 тонни.
Автори статті наголошують, що отримані ними результати все більше віддаляються від траєкторії зростання викидів, що дозволяє утримати зростання глобальних середніх температур на позначці в два градуси Цельсія. Саме це значення було прийнято на конференції ООН з проблеми зміни клімату в Копенгагені в 2009 році в якості однієї з головних цілей міжнародних зусиль з обмеження зміни клімату.
"Публікація цих прогнозів відбувається одночасово з кліматичним самітом в Досі (Катар). Викиди продовжують рости, і схоже, що ніхто не хоче прислухатися до наукового співтовариства. Я стурбована тим, що траєкторія росту викидів показує, що ризик небезпечних змін клімату продовжує залишатися надмірно великим. Нам потрібен радикально інший план дій ", – заявила Ле-Кер.
Читайте також: Для клімату гра скінчилась
Нагадаємо, в Україні порівняно з 2010 роком ,у 2011 році викиди забруднюючих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел збільшилися на 22,07% або 202 млн. 204 тис. тонн діоксиду вуглецю.