У Нацполіції проводять службову перевірку щодо начальника кримінальної поліції Вадима Трояна. Відповідне доручення дала Голова Нацполіції Хатія Деканоідзе.
Перевірка стосується інформації, яка була розповсюджена у сумнівних Інтернет-ресурсах, щодо нібито його причетності до організації незаконного спостереження за журналістами. Про це перший заступник Голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції Вадим Троян повідомив сьогодні, 6 серпня.
«Відразу після повернення з відпустки я написав рапорт на ім’я голови Національної поліції України з проханням провести службову перевірку щодо інформації про начебто мою причетність до організації незаконного відеоспостереження. Це був мій обов’язок як керівника кримінальної поліції України», – зазначив Вадим Троян.
За його словами, у Національній поліції України не проводяться жодні незаконні дії щодо журналістів та спостереження за ними.
Вадим Троян повідомив, що Голова Національної поліції задовольнила його прохання й ініціювала проведення службової перевірки.
«Я думаю, що перевірка покаже звідки пішов цей «фейк» та на чиє «замовлення». Комусь було зручно це зробити у момент моєї відсутності», – додав керівник кримінальної поліції України.
Нагадаємо, раніше у МВС повідомляли, що інформація щодо нібито причетності першого заступника Голови Національної поліції України – начальника кримінальної поліції Вадима Трояна до організації незаконного спостереження за журналістами, високопосадовцями та керівництвом Нацполіції не відповідає дійсності, вводить в оману суспільство та розповсюджується з метою негативно вплинути на репутацію Вадима Трояна та систему Національної поліції України в цілому.
Зазначимо, раніше щодо організації першим заступником голови Нацполіції Вадимом Трояном незаконного стеження за керівниками "Української правди" Павлом Шереметом та Оленою Притулою відкрите кримінальне провадження.
Як повідомлялося, 20 липня у Києві в результаті вибуху автомобіля загинув журналіст Павло Шеремет. Авто належало керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 КК України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).
Президент Петро Порошенко доручив залучити до розслідування фахівців американського ФБР та Євросоюзу. Міністерство закордонних справ України отримало підтвердження від Консультативної місії ЄС із реформування сектору громадянської безпеки про надання необхідної допомоги в розслідуванні. Також участь у розслідуванні підтвердили в ФБР.
Згодом у СБУ назвали чотири основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.
Шеремета поховали 23 липня в Мінську, попрощатися з журналістом прийшли близько 1000 осіб.