Вбивство військового медика. Естонія підтвердила загибель свого громадянина на Донбасі

17 Липня 2020, 10:37

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу підтвердив загибель громадянина країни Миколи Ільїна під час бойових дій на Донбасі. Як повідомив Рейнсалу порталу телерадіомовлення ERR у четвер, 16 липня, загиблий отримав громадянство Естонії в 2016 році в порядку натуралізації, відмовившися від громадянства Білорусі.

 

"Подробиці події уточнює міністерство закордонних справ України. В Естонії діє принцип, що громадяни Естонії можуть перебувати у військових частинах інших країн з дозволу уряду", – повідомив Рейнсалу.

 

Однак зазначається, що наскільки відомо главі МЗС Естонії, жодного такого дозволу видано не було.

 

Нагааємо, що 14 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що МЗС поінформує міжнародних партнерів про вбивство бойовиками українського військового медика на Донбасі. Російські окупанти під час вбивства медика Збройних сил України поблизу села Зайцеве на Донбасі порушили надані ними ж гарантії режиму тиші на час проведення евакуації тіла загиблого українського військового. Евакуаційну групу бойовики розстрілювали з трьох боків. 

 

Водночас у США заявили, що глибоко засмучені повідомленням про вбивство українського військового медика поблизу Зайцевого.

 

На Донеччині прокуратура розпочала розслідування обстрілу медперсоналу під час евакуації тіла загиблого військовослужбовця. 

 

Президент Володимир Зеленський заявив, що тримає під особистим контролем ситуацію з убивством військового медика та пораненням бійців під час евакуації тіла загиблого військовослужбовця в районі Зайцевого Донецької області.