Вбивство у Кривому Озері. Суд арештував усіх трьох підозрюваних

Акценти
25 Серпня 2016, 22:00

Центральний районний суд Миколаєва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою трьом співробітникам Кривоозерського райуправління поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області, які причетні до вбивства жителя смт Криве Озеро.

Зазначається, що перший затриманий співробітник поліції Олександр Причипойда в ході судового засідання розповів свою версію події в районному центрі. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 1 місяць – до 25 вересня без права внесення застави.

Також другий підозрюваний поліцейський – Микола Хоменко під час засідання суду також дав свідчення, заявивши що поліцейські одягнули наручники на загиблого жителя смт. Кривого Озера Олександра Цукермана вже після того як стріляли. Також він додав, що ще один підозрюваний поліцейський – Денис Ляховацький, після того як вистрілив, підійшов і бив палицею лежачого затриманого.

Суд постановив заарештувати підозрюваного поліцейського Н.Хоменко на 1 місяць без можливості внесення застави.

Третій підозрюваний поліцейський – Денис Ляховацький відмовився давати свідчення, посилаючись на погане самопочуття. Його адвокат наполягав на тому, що його підзахисного незаконно затримали – ще до оголошення про підозру.

Крім того, Ляховацький сказав, що згоден з підозрою за статтею 365 Кримінального кодексу України (перевищення службових повноважень), але категорично не згоден з підозрою за статтею 115 (вбивство), яку йому також закидають.

Суд постановив заарештувати поліцейського Ляховацького на 2 місяці – до 23 жовтня.

Нагадаємо, в ніч на 24 серпня в Кривому Озері Миколаївської області за суперечливих обставин помер 31-річний місцевий житель Олександр Цукерман. Місцеві жителі вважають, що поліцейські забили Цукермана до смерті на очах у дружини, матері і двох дітей. 

Поліція відкрила кримінальне провадження, попередньо, за ознаками ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу).

Пізніше прокуратура перекваліфікувала інцидент в "умисне вбивство".

Після інциденту в селищі розпочалися заворушення біля будівлі районної прокуратури. Трьох поліцейських затримали, 25 серпня відбудеться суд щодо питання арешту.

За словами радника міністра внутрішніх справ  Антона Геращенка, експертиза довела, що Цукерман помер від пострілу в ділянку серця з травматичного пістолета, який здійснив поліцейський.

Крім того, Голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе підписала наказ про розформування відділення поліції в Кривому Озері

Виконувачем обов'язків начальника Головного управління Національної поліції в Миколаївській області став полковник Юрій Мороз. До цього обласну поліцію очолював Віталій Гончаров, який заступив на цю посаду у 2014 році після подій на Майдані.

102