Вбивство у Кривому Озері. Новий начальник поліції Миколаївщини пообіцяв підготувати кадрові пропозиції протягом доби

26 Серпня 2016, 12:50

Новопризначений начальник Національної поліції Миколаївської області Юрій Мороз називає "справою честі" розслідування загибелі чоловіка під час затримання поліцейськими в смт Криве Озеро і заявляє, що до закінчення доби підготує пропозиції щодо кадрових змін у відомстві.

"Моя основна задача – це забезпечення прав і свобод громадян та повернення довіри громадян до органів Національної поліції", – сказав він.

Разом з тим Мороз заявив: "Першочергово крок – для мене справа честі – довести (до завершення розслідування – ред.) це надзвичайно резонансну подію, яка сталася 24-го числа".

Він також запевнив, що до закінчення доби підготує пропозиції щодо кадрових змін. "І ці кадрові зміни точно будуть", підкреслив начальник поліції Миколаївській області.

При цьому він пояснив: "Відповідно до поставленої мені завдання, вивчити в кожному райуправлінні, в кожному підрозділі стан справ, десь, можливо, змінити кадровий склад, десь підсилити його".

Нагадаємо, в ніч на 24 серпня в Кривому Озері Миколаївської області за суперечливих обставин помер 31-річний місцевий житель Олександр Цукерман. Місцеві жителі вважають, що поліцейські забили Цукермана до смерті на очах у дружини, матері і двох дітей. 

Поліція відкрила кримінальне провадження, попередньо, за ознаками ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу).

Пізніше прокуратура перекваліфікувала інцидент в "умисне вбивство".

Після інциденту в селищі розпочалися заворушення біля будівлі районної прокуратури. Трьох поліцейських затримали, 25 серпня відбудеться суд щодо питання арешту.

За словами радника міністра внутрішніх справ  Антона Геращенка, експертиза довела, що Цукерман помер від пострілу в ділянку серця з травматичного пістолета, який здійснив поліцейський.

Крім того, Голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе підписала наказ про розформування відділення поліції в Кривому Озері

Виконувачем обов'язків начальника Головного управління Національної поліції в Миколаївській області став полковник Юрій Мороз. До цього обласну поліцію очолював Віталій Гончаров, який заступив на цю посаду у 2014 році після подій на Майдані.

25 серпня Центральний районний суд Миколаєва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою трьом співробітникам Кривоозерського райуправління поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області, які причетні до вбивства жителя смт Криве Озеро.