Прокурор просив продовжити тримання під вартою підозрюваній ще на два місяці, наголошуючи на ризиках втечі, тиску на свідків, експертів, вчинення інших правопорушень та знищення або спотворення речових доказів.
Адвокат заперечував у задоволенні клопотання та просив обрати альтернативний запобіжний захід підзахисній. Він наголосив на тому, що підозра необґрунтована, а ризики недоведені, зокрема ризик втечі, адже зараз кордони контролюються посилено. За словами адвоката, Юлія спілкувалася з іншим підозрюваним Андрієм Антоненком лише з питань ДТП та волонтерства.
Сама підозрювана підтримала адвоката, зазначила, що не має відношення до вбивства Павла Шеремета, ніколи не знала його та просила звільнити з-під вартою, наголошуючи на тому, що наразі у зв’язку з карантином її допомога потрібна сину та мамі.
Однак суд задовольнив клопотання прокурора та продовжив термін тримання під вартою до 30 травня.
Нагадаємо, попереднє засідання Апеляційного суду у цій справі 20 грудня було перенесене через неявку прокурорів. При цьому Кузьменко відмовилася полишати залу суду. Для того, щоб її вивести, будівлю суду штурмував спецназ.
13 грудня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Кузьменко до 8 лютого 2020 року.
Як повідомлялося, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті підриву автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель за ч. 2 п. 5 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).
12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі – зокрема, Андрія Антоненка.
Антоненко – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України. Він є автором гімну Сил спеціальних операцій «Тихо прийшов, тихо пішов».
Також у справі як підозрювані, окрім Кузьменко та Антоненка, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки.
За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.
Організатором вбивства слідство вважає Антоненка.