Президент України Петро Порошенко не виключає, що метою вбивства журналіста Павла Шеремета була дестабілізація ситуації в країні. Таку думку Глава держави висловив під час наради з керівництвом силових структур в середу, 20 липня.
"Мені здається, це зроблено з єдиною метою – дестабілізувати ситуацію в Україні, можливо, напередодні інших подій", – сказав Порошенко.
Порошенко доручив правоохоронцям максимально швидко і ретельно провести розслідування вбивства.
"Не виключати жодної версії. Хотів би закликати всіх, що в цих умовах, в умовах війни, агресії, я, до речі, не виключаю тут присутність і іноземних інтересів", – сказав він.
На думку президента, влада і суспільство повинні зараз об'єднатися для того, щоб продемонструвати – організаторам цього вбивства не вдасться досягти своєї мети.
- Читайте також: Вбивство Шеремета. Опубліковане відео моменту вибуху
Водночас у прес-службі ГПУ також повідомили, що за інформацією генерального прокурора України Юрія Луценка, крім версії "вбивство через професійну діяльність", розглядається можливість версії дестабілізації ситуації в центрі столиці.
Крім того, Луценко запропонував посилити увагу за масовими акціями у столиці найближчим часом.
"Я не думаю, що ми повинні щось забороняти, але будь-які акції у найближчий час повинні організовуватися із застосуванням рамки металошукачів. Надто багато інформації надходить про можливі провокації у найближчі дні, і у зв’язку з сьогоднішньою страшною подією з Павлом це може дійсно бути частиною якогось більшого плану", – наголосив генпрокурор.
Очільник ГПУ повідомив, що для розслідування створена слідчо-оперативна група, до якої увійшли найкращі спеціалісти.
Нагадаємо, вранці у середу, 20 липня, у Києві на розі вулиць Б.Хмельницького та І.Франка в результаті вибуху автомобіля загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Авто належало керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було.
Прокуратура кваліфікувала вбивство журналіста за ч.2 п 5 ст 115 КК України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).
Керівництво держави звернулося до правоохоронців із вимогою терміново розслідувати загибель журналіста.
Президент України Петро Порошенко після вбивства Шеремета доручив силовикам забезпечити охорону власниці інтернет-видання "Українська правда" Олени Притули.
Також за дорученням президента українські силовики створять оперативну групу з розслідування вбивства журналіста із задіянням співробітників ФБР. До розслідування долучать і фахівців із Євросоюзу.
Крім того, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович наголосила, що винні у вбивстві Шеремета повинні понести відповідальність.
В свою чергу, очільник САП Назар Холодницький назвав вбивство журналіста замахом на свободу слова в Україні.
Також Посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські закликав до швидкого розслідування вбивства журналіста.
Голова ПАРЄ назвав вбивство Шеремета атакою на свободу ЗМІ.
На цю подію відреагували і в Росії. У Кремлі назвали вбивство журналіста "приводом для дуже серйозного занепокоєння".