У вівторок, 2 січня, близько сотні людей зібралося біля Головного управління Національної поліції з вимогою прозвітувати про розслідування вбивства адвоката Ірини Ноздровської. Про це повідомляє кореспондент Тижня.
Протестувальники тримають у руках плакати з написом "Де правда?", "Винесіть вирок".
До людей вийшов представник Нацполіції і запросив до будівлі ініціативну групу «для того, щоб поспілкуватися».
Однак присутні вимагають, аби представники Нацполіції прозвітували на вулиці і заявили, що ініціативної групи у них немає. Вони чекатимуть на представників правоохоронців знадвору.
Також вони вимагають, аби справу розслідували київські слідчі, а не з Київської області.
На вимогу присутніх начальник Головного управління Нацполіції у Київській області Дмитро Ценов прокоментував розслідування на вулиці.
"Ми вчора знайшли тіло Ірини. На сьогоднішній день, після огляду місця події, тіло було направлено на проведення судово-медичної експертизи з метою встановлення характеру тілесних ушкоджень, причини смерті потерпілої та проведення низки оперативних заходів. Нами відпрацьовано більш, ніж 20 камер, які знаходилися на шляху руху Ірини з місця роботи додому", – заявив Ценов.
Нагадаємо, 1 січня у Київській області, в одній із річок, правоохоронці знайшли тіло правозахисниці Ірини Ноздровської. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "Умисне вбивство". У справі про вбивство слідчі допитали вже близько 50 людей.
Близькі Ірини Ноздровської повідомили про її зникнення 29 грудня. Зникла на шляху з Києва в село Демидів Вишгородського району. Вона вела справу про загибель своєї сестри, яку у вересні 2015 року насмерть збив Дмитро Россошанський – племінник районного судді, на момент ДТП знаходився у стані наркотичного сп'яніння.
Через два роки після ДТП Ірина змогла добитися покарання для Россошанському. Наприкінці травня 2017 року суд засудив його до семи років позбавлення волі, однак 27 грудня він ледь не вийшов з-під варти: в Апеляційному суді Київської області адвокат намагався оскаржити вирок і підвести свого клієнта під амністію, використовуючи порушення, допущені судом першої інстанції. Як стверджували родичі Ірини, вона постійно отримувала погрози від Россошанського.