Вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк негативно позначилося на міжнародному іміджі України. Про це заявила посол Франції Ізабель Дюмон, передає РБК-Україна.
За її словами, смерть Катерини Гандзюк, яку облили кислотою, стала справжнім шоком для французького суспільства.
"Постраждав також імідж держави. Досі Україна сприймалася як країна, яка хоче мінятися, в тому числі завдяки своєму громадянському суспільству. Але цей трагічний інцидент змусив в цьому засумніватися", – зазначила Дюмон.
Вона також зазначила, що західні партнери України стежать за розслідуванням вбивства Гандзюк і нападів на інших громадських активістів.
Як повідомлялося, депутат Микола Паламарчук звільнив свого помічника Ігоря Павловського після того, як у ЗМІ його назвали людиною, яка передавала гроші ймовірному організатору нападу на Катерину Гандзюк Сергію Торбіну. 12 листопада обрав запобіжний захід у вигляді арешту Ігорю Павловському, колишньому помічнику депутата Верховної Ради Миколи Паламарчука, у рамках кримінального провадження щодо вбивства громадської активістки та радниці мера Херсона Катерини Гандзюк.
Нагадаємо, громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада. За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Згодом активісти повідомили, що Гандзюк померла в результаті поліорганної недостатності, яка розвинулися внаслідок хімічних опіків 30-39% тіла.
Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України. 9 листопада глава СБУ Василь Грицак повідомив, що Служба безпеки України отримала від Національної поліції у Херсонській області кримінальне провадження щодо організатора і виконавців убивства громадської активістки Катерини Гандзюк.
У Херсоні 31 липня облили кислотою виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".
Згодом стало відомо, що Гандзюк перебуває в реанімаційному відділенні лікарні, її стан оцінюють як стабільно важкий. За попередньою інформацією, у неї від опіків постраждали 35% шкіри. Сильно пошкоджене ліве око, а найбільше постраждала шия.
22 серпня четверо з п’яти підозрюваних у спробі вбити активістку і радницю мера Херсона Катерину Гандзюк зізналися у скоєнні злочину.