«Важко, коли одразу поступають кілька десятків бійців». Медики розповідають про евакуацію поранених на Бахмутському напрямку

21 Березня 2023, 22:18

Перед великим вторгнення Сергій Шпичка на позивний «Капля» був анестезіологом та керував трьома реанімаційними відділеннями. Завідував відділенням реанімації Інституту травматології та ортопедії НАМН України у Києві. З 2014 року був і начмедом одного з батальйонів ЗСУ. Він один із героїв нового відео проєкту «Український Свідок».

Відео висвітлює роботу евакуаційного відділення медичної роти 5-ої ОШБ, начальником якої зараз служить «Капля». До них потрапляють бійці, яким вже надано першу медичну допомогу: наклали турнікет та, може бути, дали таблетку знеболювального.

Медики евакуаційного відділення ставлять крапельниці, перевіряють турнікети, зупиняють кровотечу та аналізують стан пораненого. Працювати доводиться швидко, навіть якщо відбуваються обстріли.

Читайте також: Її робота – дорога. Історія дівчини, яка рятує українських воїнів

«Якщо з’являється трьохсотий, то він має єдиним трьохсотим і залишитись, – каже «Капля». – Немає завдання вивозити його з поля бою негайно, це робиться тільки за безпечних умов, бо безпека – це головне. Спочатку бійці мають надавати допомогу собі самі, ми так їх вчимо. Або це роблять їхні побратими. Потім бійці власними силами, медики вони чи ні, вивозять поранених з поля бою, коли стихає бій».

За його словами, найважче працювати, коли стається велика кількість поранених майже одночасно.

«Важко – це коли одразу поступають кілька десятків бійців, таке бувало, – продовжує розповідь військовий. – В таких випадках ти маєш займатись «медичним сортуванням» – вирішувати кому першому надавати допомогу. Дивишся на пораненого – ага, він легкий, дочекається. А іншого відкладаєш, бо в нього дуже мало шансів, і якщо ми не допоможемо тому, у кого шанс є, то втратимо обох. Це дуже складний вибір, врівноважитись після цього важко».

Більше цієї історії, а також про роботу стабілізаційних пунктів на фронті дивіться у відео:


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.