ВАСУ відмовився розглядати «справу Єфремова»

24 Вересня 2019, 15:11

У вівторок, 24 вересня, Вищий антикорупційний суд України відмовився розглядати провадження щодо екс-голови фракції «Партії регіонів» Олександра Єфремова про «диктаторські закони 16 січня». Про це повідомила суддя-спікер Катерина Сікора Українській правді.

 

За висновком суду, справа не належить до його підсудності.

 

«У цій справі досудове розслідування здійснювалося не Національним антикорупційним бюро і не було закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Судова колегія ВАКС… вирішила звернутись до вирішення цього питання (направлення до іншого суду – Ред.) до Апеляційної палати», – розповіла суддя, додавши, що це рішення пов’язане зі змінами до законодавства, нещодавно ухваленими Верховною Радою.

 

Зазначено, що ці зміни розмежовують підсудність корупційних справ і визначають, що серед справ, розслідування яких вже завершене, до компетенції новоствореного ВАСУ належать лише ті, якими займалось НАБУ та САП.

 

Нагадаємо, 24 вересня ВАСУ мав розглядати справу Олександра Єфремова, екс-нардепа від «Партії регіонів» Олександра Стояна та екс-парламентаря від «Комуністичної партії» Сергія Гордієнка щодо ухвалення «законів 16 січня»: 16 січня 2014 року Верховна Рада проголосувала за законопроекти, спрямовані на перешкоджання проведенню мирних акцій протесту.

 

Усіх трьох обвинувачують у зловживанні владою та підробленні офіційних документів.

 

Також, у липні 2016 року Єфремова затримали в іншій справі: йому інкримінується державна зрада, пряма підтримка злочинної організації «ЛНР», незаконне заволодіння майном «Луганськвугілля».

 

19 вересня Старобільський райсуд Луганської області скасував Єфремову домашній арешт.