ВАСУ підтвердив неможливість встановити результати виборів у № 197 окрузі

12 Листопада 2012, 14:19

«ВАСУ, виходячи із доказів позивача, не знаходить причин для зміни рішення суду першої інстанції щодо невідповідності рішення ЦВК вимогам закону та відхиляє скаргу позивача Леоніда Даценка», – наголосив суддя.

Сьогодні ВАСУ також розглядає апеляційні скарги кандидатів у народні депутати від об’єднаної опозиції «Батьківщина» у 132-му окрузі Аркадія Корнацького та  в окрузі № 94 Віктора Романюка.

Нагадаємо, Леонід Даценко оскаржував аналогічне рішення Київського апеляційного суду, яке було винесено 9 листопада.

Згідно з даними ЦВК, після опрацювання 100% протоколів у 197-му окрузі самовисуванець Богдан Губський отримав 35,65% голосів, кандидат від об’єднаної опозиції Леонід  Даценко – 31,82%.

Опозиція заявила про підробку протоколів, наполягаючи, що дані про перемогу Губського з’явилися на сайті ЦВК навіть до того, як ОВК передала туди всі уточнені протоколи. За даними її представників, частина протоколів та печатка ОВК були викрадені підрозділами «Беркут», що увірвалися до приміщення комісії.

Як відомо, округ № 197 став одним із п’ятьох (разом із № 94, 132, 194і 223), щодо яких ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в цих округах і пропонувала провести перевибори

Голова ради «Батьківщини» Арсеній Яценюк заявив, що об’єднана опозиція має намір вимагати у Європейському суді з прав людини встановлення справедливих результатів парламентських виборів у 5 одномандатних мажоритарних округах. 

 
  

98