ВАСУ передав оскарження закону про референдум до Конституційного Суду

29 Квітня 2013, 20:46

"З Вищого адміністративного суду України надійшла ухвала, якою відмовлено у відкритті провадження у зв’язку із тим, що «заяву не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства» та роз’яснено, що дана категорія справ віднесена до юрисдикції Конституційного Суду України", – йдеться у повідомленні.

"Вищий адміністративний суд України, розуміючи, що за наслідками розгляду адміністративного позову по суті не буде жодних правових підстав для відмови у задоволенні позову вирішив навіть не допускати справу до такого розгляду та відмовив у відкритті провадження всупереч приписам Конституції, Кодексу адміністративного судочинства України, правовій позиції КСУ та елементарній логіці", – наголошують в УДАРі.

Нагадаємо, 24 квітня три опозиційні політичні сили («Батьківщина», «Свобода» та УДАР) звернулися до Вищого адміністративного суду України з позовом про оскарження ухвалення минулим скликанням Верховної Ради закону «Про всеукраїнський референдум».

Опозиційні сили вважають, що при ухваленні закону Верховна Рада вчинила протиправні дії, внаслідок яких було прийнято незаконне рішення з грубим порушенням Конституції України та Регламенту ВР.

Як відомо, у листопаді 2012 року Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум, який визначає, що президент проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених Конституцією та законами України вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

В лютому Центральна виборча комісія затвердила зразки низки документів для проведення всеукраїнського референдуму згідно з вимогами закону "Про всеукраїнський референдум"

Позначки: