Ващиковський під час візиту до США підтримав надання зброї Україні

17 Грудня 2017, 20:57

Україна не може виграти війну з Росією, але вона потребує зброї для того, щоб стримати сепаратизм на Донбасі чи в Криму. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський під час свого візиту до США, передає Польське радіо.

"Варто було цього очікувати – рано чи пізно, все-таки зброя почне надходити в Україну. Ми також, звичайно ж, співпрацюємо з Україною і передаємо певні елементи військового спорядження, але це не смертоносне спорядження", – зазначив Ващиковський, коментуючи згоду канадського уряду продавати Україні наступальну зброю.

На питання щодо постачання Україні наступальної зброї від Польщі, він зазначив, що можливість такого рішення – це справа не одного відомства, і що його слід було б ухвалювати в ширшій політичній групі в Польщі.

Нагадаємо, 13 грудня Канада включила Україну до переліку держав, до яких дозволений експорт зброї.

Крім того, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах.