Польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський заявив про відсутність прогресу у відносинах між Україною та Польщею. Про це він сказав у вівторок, 21 листопада, пише "Польське радіо".
"Україна відмовляється від реалізації деяких двосторонніх домовленостей. Через кілька років після початку польсько-українського діалогу в взаєминах немає прогресу", — відзначив він.
Водночас, Ващиковський виступив за продовження діалогу з Україною. Він також повідомив, що Польща планує і надалі підтримувати проєвропейські прагнення України, а також виступає проти російської анексії Криму.
За словами глави МЗС Польщі, відновлення діалогу, а також повернення до реалізації прийнятих раніше домовленостей, зокрема, що стосуються пошуково-ексгумаційних робіт в місцях польських поховань на Україні, залежить від української сторони.
"Заборона на в'їзд до Польщі деяких громадян України є симетричною заходом, прийнятим у відповідь на антипольські рішення української влади", — наголосив міністр.
- Читайте також: Українсько-польське напруження. Що призвело до охолодження стосунків між Києвом і Варшавою
Як повідомлялося, 18 листопад близько 12.00 на міжнародному пункті пропуску Шегені польські прикордонники не впустили в Польщу відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету.
Нагадаємо, 2 листопада Ващиковський заявив, що українці з антипольськими поглядами не зможуть потрапити до Польщі. За словами очільника польського МЗС, люди, які "демонстративно" носять мундири СС "Галичина", не зможуть проїхати через кордон. 9 листопада видання Dziennik Gazeta Prawna з посиланням на свої неофіційні джерела повідомило, що голові УІНП В’ятровичу заборонили в’їзд до Польщі.
Згодом Ващиковський заявив, що Варшава не буде публікувати списки громадян України, яким заборонено в'їзд до країни.
Слід додати, що за підсумками засідання консультаційного комітету України та Польщі, яке відбулось 17 листопада у Кракові, сторони погодились з необхідністю зняти мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт та спільного їх відновлення.