Варшавський суд арештував фігуранта справи Новака

7 Серпня 2020, 11:17

Варшавський суд арештував на три місяці польського підприємця Алєксандра Д., ще одного затриманого у справі екс-керівника Укравтодору Славоміра Новака. Про це повідомило Польське радіо у четвер, 6 серпня.

 

Як зазначається, чоловік представляє польську компанію, котра займається управлінням інфраструктурними проектами. Алєксандру Д. висунули обвинувачення у пропозиції 700 тис. злотих (понад 187 тис. доларів) неправомірної матеріальної вигоди Новаку, який був тоді головою Укравтодору. За це йому загрожує 12 років ув’язнення.

 

«Згідно із доказовим матеріалом, підозрювані домовилися, що Новак буде незаконно впливати на вибір Укравтодором пропозиції, складеної компанією Алєксандра Д. Пропозиція стосувалася підготовки проєктних документів та нагляду за роботами при ремонті автодороги в Україні», – сказала речниця Окружної прокуратури у Варшаві Алєксандра Скшиняж.

 

За це, за словами прокуратури, Алєксандр Д. мав пообіцяти Новаку хабар у розмірі 10 відсотків від вартості контракту на суму 1,65 млн євро. Обіцяну суму він мав перерахувати у вигляді оплати фіктивних консультаційних послуг для компанії, зареєстрованій для цього на Кіпрі за рекомендацією Новака.

 

За словами слідчих, компанія Алєксандра Д. отримала контракт в Україні, однак не приступила до його виконання. Також не відбулося перерахунку обіцяної неправомірної винагороди.

 

Нагадаємо, у 2011-2013 роках Новак був міністром транспорту і водного господарства Польщі. Посаду голови Укравтодору він обіймав з 2016 року. 24 вересня 2019 року він пішов у відставку.

 

22 липня суд Варшави арештував Новака на три місяці. Його підозрюють у відмиванні грошей та управлінні організованою злочинною групою.