Варфоломій розповів главі РПЦ про своє рішення щодо автокефалії в Україні

31 Серпня 2018, 14:58

Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. Про це в п'ятницю, 31 серпня, повідомив речник УПЦ КП, архієпископ Євстратій Зоря.

 

Так, патріарха Варфоломій та Московський патріарх Кирил провели зустріч у Стамбулі.

 

"До журналістів вийшов митрополит Еммануїл, який був представником Патріарха на святі в Києві у липні. Він зробив коротку заяву, сутність якої була у фразі: ми повідомили Патріарху про рішення щодо подолання розділення в Україні та надання автокефалії, яке імплементується. Пізніше очікується офіційний текст, тому виклад може бути не буквальним", – зазначив Зоря.

 

Він також додав, що в цілому підсумок переговорів для України дає підстави для стриманого оптимізму, "однак не слід забувати, що диявол ховається в деталях".

 

Як повідомлялось, 28 липня представник Вселенського патріарха митрополит Гальський Еммануїл заявив, що почалася перша частина імплементації Томосу про надання автокефалії Українській православній церкви.

 

Нагадаємо, 17 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.