Вантажівки з “гуманітаркою” від РФ для Придністров’я проходять митний контроль в Україні – ДПСУ

23 Грудня 2014, 17:52

13 вантажівок з медичним обладнанням та меблями для Придністров'я пройшли територією України з Росії протягом листопада та у перший тиждень грудня 2014 року. Про це повідомили у прес-службі Держприкордонслужби у відповідь на запит Тиждень.ua.

Зокрема відомо, що вантажівки проходили не колоною, а незалежно одна від одної та не були позначені як гуманітарний вантаж.

"Так, встановлено, що протягом листопада-грудня 2014 року транзитом (з Росії до Молдови) через територію України, незалежно одна від одної, прослідувало 13 вантажівок із зазначеним обладнанням. При цьому час транзитного переміщення кожної з них не перевищував однієї доби… Оскільки транспортні засоби і товари не були марковані як гуманітарний вантаж, статус якого визначається лише країною отримувачем, їх оформлення було здійснено на загальних підставах", – йдеться у повідомленні.

Вантажівки проходили кордон України з Росією у Чернігівській та Сумській областях, а до Молдови відбували в Одеській області.

"Вантажі прибували в Україну через пункти пропуску автомобільного сполучення "Сеньківка" (Чернігівська обл.), "Бачівськ" (Сумська обл.) та вибули до Республіки Молдови через пункт пропуску "Курчуган" (Одеська обл.)", – йдеться у тексті.

Також повідомили, що загалом очікували проходження 60 вантажівок з вказаним майном і обладнанням.

"За результатами опитування водіїв отримано інформацію про те, що всього очікується направлення близько 60 вантажівок із вищезазначеним медичним обладнанням", – додали у повідомленні.

Нагадаємо, Тиждень.ua повідомляв про проходження 11 вантажівок з гуманітарною допомогою від російської організації «Евразийская интеграция» для невизнаної «Придністровської-Молдавської республіки» територією України 3 грудня.

Як відомо, Росія направила 10 гуманітарних конвоїв на Донбас без погодження з Україною, та не дозволивши прикордонникам оформити вантажі належним чином.