Ван Ромпей: Нові угоди про припинення вогню на Донбасі діяти не будуть

26 Листопада 2014, 11:03

Режим на Донбасі більше не можна називати припиненням вогню, а для вирішення конфлікту потрібне комплексне рішення. Про це заявив нинішній голова Європейської ради Герман ван Ромпей, який 1 грудня складе повноваження.

"З часу ухвалення мінських домовленостей 5 вересня про припинення вогню маємо 1000 загиблих. Я вже не називаю це припиненням вогню. Новий такий режим спіткає подібна доля, якщо все залишиться так як є. Потрібне комплексне рішення для України, щоб це була децентралізована, або федералізована держава", – заявив ван Ромпей.

Ключову роль, на його думку, відіграє те, що Україна повинна зблизитися з Європейським союзом, відповідно до побажань більшості її населення, а також встановити правильні стосунки з Росією, з якою вона поділяє спільну історію, культуру, мову.

Голова Європейської ради також закликав до повернення політичної довіри у діалозі між сторонами. Зокрема, він виступив за круглий стіл у форматі "Осло-1993" між ключовими гравцями. Як відомо, в 1993 році в Осло, за підсумками секретних переговорів, було підписано таємний договір між Ізраїлем та Організацією звільнення Палестини, яку до того ізраїльська влада називала терористичною.

В протилежному випадку, на його думку, наслідки української кризи для Європи можуть бути такими ж, як у випадку балканських війн.

Нагадаємо, за інформацією РНБО від 11 листопада, за увесь час АТО загинули 1052 українських військовослужбовця.