Валерій Пузік: “Фільм War note нагадує, як все було в 2014 – 2015 роках. Це оголений нерв, який потрібно відчути”

Культура
13 Серпня 2021, 18:38

Як зазначається, 10 гривень з кожного придбаного квитка творці фільму перерахують у Благодійний фонд допомоги армії "Повернись Живим" на закупівлю мобільних комплексів спостереження. Режисер стрічки – Роман Любий, Продюсер – Марко Супрун. Лінійні продюсери – Андрій Котляр, Володимир Тихий. Виробництво – Babylon 13. Операторська робота: Євген Шевченко, Олексій Болдирєв, Іван Матейко, Валерій Пузік, Роман Базенко, Володимир Небір, Дмитро Бабкін, Валерій Ананьєв.

 

Читайте також: Тисяча й один спосіб говорити про війну

 

Cвітова прем’єра фільму відбулася на фестивалі Docudays UA у 2020 році, де він здобув приз глядацьких симпатій та дві спеціальні нагороди. Всеукраїнська прем’єра за участі творчої групи відбудеться у кінотеатрі "Київська Русь" 24 серпня, о 19:30.

 

У коментарі Тижню, український художник, письменник, режисер, ветеран російсько-української війни Валерій Пузік, відеозаписи якого увійшли до стрічки "Зошит війни", підкреслив, що режисер Роман Любий зробив титанічну роботу, склавши в єдине ціле сотні, якщо не тисячі, фрагментів. "War note – це не кіно про війну, це і є сама війна – якби пафосно не звучало. Пам'ятаю, як дивився чорнову версію фільму. Була ніч. І був адреналін. Складалося враження, що сів у машину часу і перемістився у ті самі місця та ситуації, які вже довелося пережити. Це було схоже, з одного боку, на сон, а з іншого – ніби хтось заліз в голову, сидить там і плете сюрреалістичний візерунок з фрагментів колективної пам'яті, підсилюючи відчуття тривоги відсутністю жодних коментарів", – розповів Валерій Пузік.

 

Письменник зауважив, що вихід стрічки в прокат саме на 30 річницю Незалежності України є досить символічним. "Це кіно потрібне тут і зараз. War note нагадує як все було в 2014 – 2015 роках. Це оголений нерв, який потрібно відчути. War note про біль і пам'ять. І навряд чи в кінотеатри, аби переглянути стрічку, піде велика кількість людей", – переконаний він.

 

Читайте також: Наталка Ворожбит: «Інколи непросто добрати слів, щоб говорити про війну. Складається враження, що в нас триває якась наче нелегальна війна, про яку не можемо говорити прямо»

 

Водначас для тих, хто збирається в кіно, або ж вагається, чи йти, Валерій Пузік коротко описав сюжет фільму: "Перші роки російсько-української війни. Українські добровольці та військові зі всіх куточків країни відправляються на фронт для того, щоби зупинити повномасштабне вторгнення. Фіксуючи свій шлях за допомогою мобільних пристроїв, герої опиняються у просторі, де точиться боротьба за існування: вуличні бої, артилерійські обстріли, бруд, кров і смерть. Хаотичні, здавалося б, відеозаписи фрагмент за фрагментом складаються у масштабну мозаїку людських доль та життів. Фільм, який дає змогу глядачу побачити та відчути війну від першої особи. Фільм, який знято особисто військовими та добровольцями на їхні телефони, планшети, GoPro".