Валерій Пузік: “Фільм War note нагадує, як все було в 2014 – 2015 роках. Це оголений нерв, який потрібно відчути”

Культура
13 Серпня 2021, 18:38

Як зазначається, 10 гривень з кожного придбаного квитка творці фільму перерахують у Благодійний фонд допомоги армії "Повернись Живим" на закупівлю мобільних комплексів спостереження. Режисер стрічки – Роман Любий, Продюсер – Марко Супрун. Лінійні продюсери – Андрій Котляр, Володимир Тихий. Виробництво – Babylon 13. Операторська робота: Євген Шевченко, Олексій Болдирєв, Іван Матейко, Валерій Пузік, Роман Базенко, Володимир Небір, Дмитро Бабкін, Валерій Ананьєв.

 

Читайте також: Тисяча й один спосіб говорити про війну

 

Cвітова прем’єра фільму відбулася на фестивалі Docudays UA у 2020 році, де він здобув приз глядацьких симпатій та дві спеціальні нагороди. Всеукраїнська прем’єра за участі творчої групи відбудеться у кінотеатрі "Київська Русь" 24 серпня, о 19:30.

 

У коментарі Тижню, український художник, письменник, режисер, ветеран російсько-української війни Валерій Пузік, відеозаписи якого увійшли до стрічки "Зошит війни", підкреслив, що режисер Роман Любий зробив титанічну роботу, склавши в єдине ціле сотні, якщо не тисячі, фрагментів. "War note – це не кіно про війну, це і є сама війна – якби пафосно не звучало. Пам'ятаю, як дивився чорнову версію фільму. Була ніч. І був адреналін. Складалося враження, що сів у машину часу і перемістився у ті самі місця та ситуації, які вже довелося пережити. Це було схоже, з одного боку, на сон, а з іншого – ніби хтось заліз в голову, сидить там і плете сюрреалістичний візерунок з фрагментів колективної пам'яті, підсилюючи відчуття тривоги відсутністю жодних коментарів", – розповів Валерій Пузік.

 

Письменник зауважив, що вихід стрічки в прокат саме на 30 річницю Незалежності України є досить символічним. "Це кіно потрібне тут і зараз. War note нагадує як все було в 2014 – 2015 роках. Це оголений нерв, який потрібно відчути. War note про біль і пам'ять. І навряд чи в кінотеатри, аби переглянути стрічку, піде велика кількість людей", – переконаний він.

 

Читайте також: Наталка Ворожбит: «Інколи непросто добрати слів, щоб говорити про війну. Складається враження, що в нас триває якась наче нелегальна війна, про яку не можемо говорити прямо»

 

Водначас для тих, хто збирається в кіно, або ж вагається, чи йти, Валерій Пузік коротко описав сюжет фільму: "Перші роки російсько-української війни. Українські добровольці та військові зі всіх куточків країни відправляються на фронт для того, щоби зупинити повномасштабне вторгнення. Фіксуючи свій шлях за допомогою мобільних пристроїв, герої опиняються у просторі, де точиться боротьба за існування: вуличні бої, артилерійські обстріли, бруд, кров і смерть. Хаотичні, здавалося б, відеозаписи фрагмент за фрагментом складаються у масштабну мозаїку людських доль та життів. Фільм, який дає змогу глядачу побачити та відчути війну від першої особи. Фільм, який знято особисто військовими та добровольцями на їхні телефони, планшети, GoPro".

читати ще