Він відзначив, що швидке прийняття цієї резолюції було несподіваним.
«Таке швидке прийняття Сенатом Сполучених Штатів рішення щодо резолюції по справі Тимошенко і ситуації в Україні було досить несподіваним, у тому числі й для української влади. Адже в найближчі місяці є два дні, коли Сенат міг би прийняти таке рішення. І очевидно, що прийняття цього рішення перед парламентськими виборами має дуже серйозні сигнали, які Сенат хотів донести ще напередодні цієї важливої політичної події в Україні», – відзначив Чалий.
Експерт вважає, що прийняття резолюції попри те, що вона не має статуту обов’язкової до виконання, безумовно вплине на реалізацію важливих ініціатив та взаємовідносини між Україною і США.
«Вона дійсно не такого ж рівня обов’язковості, як, скажімо, спільна резолюція двох палат (США – Ред.), яка по суті після підписання президентом є нормативно-правовим актом, обов’язковим для виконання. Але навіть як рекомендаційний документ Сенату, очевидно, вона буде дуже серйозно прийнята до уваги виконавчими структурами. І це дуже небезпечний сигнал, тому що не тільки йдеться про персональні санкції в цій резолюції, а й про загальну оцінку ситуації, що може створити проблеми Україні для головування в ОБСЄ, для реалізації важливих зовнішньополітичних ініціатив і зрозуміло, що це вплине і на взаємовідносини України і США», – пояснив Чалий.
За словами експерта, «подальший розвиток подій багато в чому залежить від адекватності сприйняття ситуації (в Україні – Ред.) і реагування на зовнішні виклики» на офіційному рівні.
«Поки що я би сказав, що цієї адекватності не вистачає», – додав він.
Як повідомлялося, 20 вересня Комітет з міжнародних відносин Сенату США одноголосно прийняв проект резолюції із закликом звільнити з ув'язнення колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко.
МЗС заявило, що цей проект резолюції відображає позицію лише її авторів, "відомих своїми симпатіями до української опозиції
А 22 вересня Сенат США вцілому підтримав резолюцію щодо України. Прес-служба поширила повідомлення, в якому йшлося, що документ прийнятий за сумнівною процедурою.