«Коментарі МЗС, що рішення Сенату США сумнівне та натяки на те, що воно – нелегітимне, мене насторожують. Оскільки наша влада не помічає колоди в своєму оці. Адже в українському парламенті голосуються і голосували за рішення, зокрема харківські угоди, з порушеннями процедур, із помаху руки. Ці порушення, у тому числі закону про міжнародні договори, не викликали ніяких заперечень. І раптом з’являється засудження дій парламенту, при чому законних дій парламенту стратегічного партнера України – США. Це в тих умовах, коли в самому тексті резолюції йдеться про небезпеку погіршення відносин між Україною і США. Я думаю, що така реакція абсолютно недолуга. Вона свідчить про те, що МЗС перетворюється в підрозділ Адміністрації президента і при чому займається непритаманними йому інформаційними пропагандистськими завданнями», – зауважив Чалий.
Водночас експерт зазначає, що позитивним є той факт, що коментар у відповідь на прийняття резолюції Сенатом США поширила прес-служба українського МЗС.
«На відміну від попередньої оцінки проекту резолюції, все таки щодо ухвалення резолюції вцілому – не коментар МЗС, а просто інформація прес-служби. Хоча б це вже врахували і не роблять із зовнішньополітичного відомства посміховисько. Очевидно, що це рішення приймається не дипломатами. Воно спускається згори і такі оцінки абсолютно не йдуть на користь Україні», – додав він.
Як повідомлялося, 20 вересня Комітет з міжнародних відносин Сенату США одноголосно прийняв проект резолюції із закликом звільнити з ув'язнення колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко.
МЗС заявило, що цей проект резолюції відображає позицію лише її авторів, "відомих своїми симпатіями до української опозиції
А 22 вересня Сенат США вцілому підтримав резолюцію щодо України. Прес-служба поширила повідомлення, в якому йшлося, що документ прийнятий за сумнівною процедурою.
Читайте також: Реакція МЗС на критику України нагадує «базарну» дипломатію