На думку Чалого, заяви щодо відхилення запрошень на Євро-2012 в Україні є абсолютно непродуктивними.
«Такий бойкот скоріше не персональний, а України в цілому. А за це свято для світової спільноти український народ заплатив зараз вже більше десятка мільярдів євро лише з власних кишень, тому що жодні інвестори коштів не вкладали. Позбавити тепер можливості той же дрібний бізнес, людей, які очікували на економічний результат, було б абсолютно неправильно. Звісно, мотивація (бойкоту – Ред.) мені абсолютно зрозуміла, і багато в чому я її поділяю. Дійсно криза довіри, яка вже очевидна до керівництва країни, персонально до президента Януковича, сьогодні стає початком поки що м’якої, але зростаючої міжнародної ізоляції. Однак, водночас це серйозно б’є як по іміджу України в цілому, так і по її громадянах. Вже сьогодні очевидно, що проблема керівництва країни, його помилок, хибних дій є проблемою соціальною, економічною, а не тільки політичною для українських громадян. Для тих, хто перетинає кордони ЄС, для тих, хто працює з європейськими інвесторами, хто врешті-решт хотів би відповідного ставлення до себе. Тому це ширше, ніж просто бойкот. Натомість рішення могло бути персонального характеру. До прикладу, відмова від зустрічей з керівництвом країни, в тому числі під час Євро, але точно не бойкот чемпіонату. Думаю, що це мало продумана лінія, яка не призведе до результату», – заявив Чалий.
За словами експерта, навряд чи бойкот призведе до відміни Євро-2012 чи до звільнення Юлії Тимошенко.
«Хоча мене дивує спокійне ставлення українських громадян до таких заяв Європейського Союзу. Українці нарешті повинні сказати своїй владі, що вона сьогодні діє абсолютно контрпродуктивно, і їхні інтереси не співпадають з тим, чим займається нині політична верхівка», – вважає експерт.
Чалий прогнозує, що надалі ситуація ускладнюватиметься.
«Треба розуміти, що терпець урвався, далі ситуація буде ускладнюватися. По суті сьогодні українське керівництво вже перейшло від відсутності довіри в стосунках з країнами Заходу до міжнародної ізоляції. При чому, як це не дивно, сигнали надходять не тільки з Брюсселя і Вашингтона, але й з Москви. Це треба вміти настільки проводити ефективну лінію, щоб об’єднати, правда з різною мотивацією, таких різних геополітичних гравців», – переконаний експерт.
Втім, найбільш непоправним провалом для України була б відміна чемпіонату чи його перенесення, зауважує Чалий.
«Це поставило би хрест на можливостях України в майбутньому проводити заходи такого масштабу. І я думаю, що цього не станеться. Принаймні цього не можна допустити», – додав він.
Водночас, за словами експерта, до санкцій персонального характеру з боку європейців – небагато.
«Європейці зазвичай діють поступово і це не є їх слабкістю. Це свідчить про специфіку прийняття рішень Європейського Союзу. Тому, я думаю, що від сьогоднішньої ситуації до санкцій персонального характеру – заборони в’їзду, арешту рахунків тощо – вже не така довга дистанція», – підсумував він.