Валентин Наливайченко: Влада бездіяльна, бо прагне продовжувати старі злочинні схеми

3 Грудня 2015, 10:55

Лідер «Антикорупційного руху» та колишній очільник СБУ Валентин Наливайченко розповів в інтерв’ю «Тижню», що в Україні зараз відбувається не реванш, а бездіяльність, що має на меті продовжувати злочинні схеми.

«Я думаю, що це не реванш. Насправді те, що зараз відбувається, — бездіяльність. Її мета — продовжувати ці самі злочинні схеми. Або другий варіант, не менш небезпечний, — таємні домовленості про неповернення викрадених грошей з-за кордону, і не тільки грошей, а й акцій, корпоративних прав, облігацій, позик… Ідеться про величезний масив розкрадання української економіки, проти чого ми всі з вами стояли на Майдані. Є домовленості, кулуарні, таємні, відбувається перерозподіл бізнесу. Чи то 50 на 50, чи якось інакше, але в тому все одно нічого доброго немає», — сказав він.

За словами Наливайченка, це злочинна співучасть у перерозподілі активів замість повернення їх у бюджет. Відповідальність за повернення викрадених активів знову ж таки цим законодавством і цією парламентською коаліцією прописана за Генпрокуратурою.

«Якщо механізм не працює, змініть його. Призначте спецпрокурора, якщо антикорупційного не можна, призначте іншого, з повернення викрадених грошей. Чому це не зроблено законодавством? У мене, у вас, у 45 мільйонів громадян України відповіді немає. А я вважаю, що це треба робити», заважив екс-очільник СБУ.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».