Вакцину Novavax проти COVID-19 можуть схвалити у ЄС вже наступного тижня – ЗМІ

Суспільство
17 Грудня 2021, 21:15

Вакцина Novavax проти COVID-19 може отримати схвалення від європейського регулятора з питань лікарських засобів вже наступного тижня. Після цього Novavax потрапить у список вакцин, які ВООЗ використовуватиме в надзвичайних ситуаціях. Про це повідомляє Reuters.

Потрапляння у список ВООЗ може забезпечити компанії та її партнеру, Інституту сироватки Індії, доставки доз по програмі COVAX. Ця програма надає вакцину країнам з низьким рівнем доходу.

Варто зазначити, що ВООЗ повідомила, що оприлюднить свою позицію щодо вакцини Novavax найближчими днями після засідання групи експертів.

Додамо, що вакцина на основі білку від Novavax у червні була протестована у США і у більш ніж на 90% виявилась ефективною, враховуючи різні варіанти коронавірусу.

Вакцина Novavax вперше було схавлена для використання в Індонезії минулого місяця і наразі очікує схвалення в Японії, де дози будуть вироблятися і розповсюджуватися компанією Takeda Pharmaceutical.

Компанія Novavax також заявила, що розпочне комерційне виробництво вакцини для високотрансмісивного варіанту коронавірусу Omicron в січні. На разі виробник ліків перевіряє ефективність існуючої дводозової вакцини проти Омікрону.

Позначки:

читати ще

показати ще