Вакцинація почалася з трагедії

ut.net.ua
16 Травня 2008, 00:00

 

 
 
 
Врятувати нас від епідемії кору та краснухи може масова вакцинація, що проходитиме з 26 травня по 9 червня. Якщо її не провести, то в Україні через 5 років, за прогнозами фахівців, буде понад 90 000 хворих. Пройти щеплення пропонується людям віком 16–29 років. Саме так МОЗ відреагувало на спалах кору в 2006 році, коли захворіли 46 000 осіб, п’ятеро померли. Про українців подбав Дитячий Фонд ООН (UNICEF), який закупив вакцину на $5,3 млн. «Всього ми придбали 9 млн доз, але це з надлишком, бо в Україні щеплення потребують близько 8 млн осіб, – розповіла Тижню Анна Суходольська, в. о. керівника інформаційних проектів UNICEF. – Вакцина вироблена Serum Institute of India, вона відмінної якості. Продукція цього виробника постачається у понад 140 країн».
 
Першопрохідцем у профілактичному заході стала Донеччина. Тут уже зробили більше 20 000 щеплень. Після одного з них помер 17-річний хлопець. Через три години після процедури в школяра різко піднялася температура, ще через кілька годин він помер.
 
«Швидше за все, хлопець напередодні перехворів вірусною інфекцією й до кінця не одужав, тож сталося вторинне приєднання вірусної інфекції й жарознижуючі препарати зреагували з вакциною, – коментує головний імунолог Києва Олег Назар. – Щодо вакцини, вона дуже «чутлива»: відкривши, її треба використати протягом шести годин. Це щеплення «добровільно-примусове», та є люди, котрим не можна його робити. Протипоказання – імунодефіцит, низький гемоглобін у крові, серйозна алергія. Не бажане воно вагітним і хворим на застуду. Батькам обов’язково треба написати записку для лікаря щодо протипоказань їхньої дитини».
 
Медики закликають українців свідомо поставитися до вакцинації, позаяк йдеться про захист майбутнього покоління. Та є й альтернативні думки. «Щеплення – це злочин, це вбиває молодь, – заявила Тижню Наталя Костинська, доктор медичних наук, зав. кафедри фармакології Інституту екології та медицини. – Кором потрібно перехворіти. Наприклад, у Великій Бри танії досі є «корові ранки». Це виглядає так: хтось захворів і малюків тягнуть до тієї дитини, щоб перехворіли всі… Щеплення треба робити лише коли їдеш подорожувати країною, де сильні епідемії, наприклад, малярії. Ось таке щеплення просто необхідне».