ВАКС закрив “справу Труханова” про недостовірне декларування

5 Листопада 2020, 17:19

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) закрив кримінальну справу за обвинуваченням мера Одеси Геннадія Труханова в недостовірному декларуванні, оскільки Конституційний Суд визнав неконституційною кримінальну відповідальність за такі дії. Про це у четвер, 5 листопада, повідомили в пресслужбі ВАКС.

 

 

"Сьогодні ВАКС змушений був закрити справу про недостовірне декларування мером Одеси. Справу закрито у зв'язку з рішенням КС про визнання неконституційною ст. 366-1 КК", – сказали у ВАКС.

 

Як повідомлялося, 14 квітня міському голові Одеси Геннадію Труханову повідомили про підозру у внесенні недостовірної інформації до електронної декларації за 2017 рік (ст. 366-1 Кримінального кодексу України).

 

"За даними слідства, мер Одеси не вніс до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відомості про майно та доходи, власником яких є особа, з якою посадовець протягом 2017 року був пов'язаний спільним побутом, мав взаємні права та обов'язки. З цією особою підозрюваний перебував в офіційному шлюбі з 1985 до 1997 року, має двох спільних дітей, одна з яких народилася у 2000 році, тобто після офіційного розірвання шлюбу", – повідомила прес-служба НАБУ.

 

У бюро поінформували, що мер Одеси не задекларував: квартиру, два паркомісця, елінг, дачу, нежитлову нерухомість, два автомобілі, частки в низці суб'єктів господарювання, відсотки за вкладами в банках.

 

"Загалом до декларації 2017 року посадовець не вніс статки на загальну суму 16,2 млн грн. Розмір незадекларованих статків визначено на підставі експертиз, проведених у рамках досудового розслідування", – йшлося в повідомленні.

 

У НАБУ нагадали, що це – друга підозра одеському міському голові в скоєнні злочину, кваліфікованого за ст. 366-1 КК України. У березні 2019 року йому інкримінували внесення недостовірних відомостей до електронних декларацій за 2015-2016 роки.

 

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ розпочали в березні 2019 року.

 

5 серпня 2020 року Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура направили в суд обвинувальний акт у справі про декларування Трухановим недостовірної інформації.