Вакарчук звернувся до Зеленського щодо фальсифікацій на мажоритарному окрузі

22 Липня 2019, 15:34

Лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук заявив, що народний депутат 8-го скликання Богдан Дубневич намагається вкрасти голоси їхньої представниці у 118 окрузі Галини Васильченко. Про це він сказав на брифінгу у понеділок, 22 липня.

 

За його словами, наразі у 118 окрузі відбуваються порушення, яких не було в Україні з 2012 року.

 

 

Вакарчук стверджує, що за даними екзит-полу у зазначеному окрузі з відривом у понад 13%  кандидатка "Голосу" перемагала Дубневича – 36,3% проти 22,9% відповідно.

 

"Проте сайт ЦВК показує, що перемагає Дубневич", – поскаржився лідер партії.

 

За його даними, дільниці, де перемагав Дубневич першими передавали дані до окружних комісій, у той час, коли дані з дільниць, де перемагала Васильченко, не приймали і відправляли на доопрацювання або уточнення.

 

Вакарчук розповів, що наразі окружна комісія у порушення закону оголосила перерву до 11.00 23 липня і не приймає уточнені протоколи від дільничних комісій і не передає їх до ЦВК.

 

"Такий хід подій нас турбує. Це говорить про загрозу зриву виборів у цьому окрузі. Це потребує серйозної уваги суспільства… Ми не дамо вкрасти жодного голосу", – наголосив він.

 

Лідер "Голосу" звернувся до Центральної виборчої комісії з вимогою змусити окружну комісію відновити роботу.

 

Також він звернувся до правоохоронних органів і зокрема до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням взяти ситуацію під свій контроль і запобігти крадіжці голосів.

 

"Я би хотів врешті-решт звернутися до президента Володимира Зеленського, як до гаранта Конституції, захистити вільне волевиявлення українських громадян. Від його позиції і від його реакції залежить перший день нової української політики", – заявив Вакарчук.

 

Як повідомлялось, у неділю, 21 липня, відбулися парламентські вибори до Верховної Ради України.

 

Згідно з результатами опрацювання 65, 20% електронних протоколів, лідирує партія "Слуга народу", у неї 42.57% голосів. Своєю чергою, "Опозиційна платформа За життя" отримує 13.03% голосів, партія "Європейська солідарність" – 8.48%, ВО "Батьківщина" – 8.01% виборців, партія "Голос" – 6.26% виборців.