В Узбекистані з’явилась перша офіційна інформація про стан здоров’я президента Карімова

2 Вересня 2016, 07:44

В уряді Узбекистану вранці в п'ятницю, 2 вересня, повідомили про "критичний стан" президента країни Іслама Карімова. Про це йдеться в повідомленні на сайті уряду країни.

"З великою важкістю в серці повідомляємо вам, що за минулу добу в стані нашого Президента відбулося різке погіршення і, на думку лікарів, воно оцінюється як критичне", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в суботу, 27 серпня, Карімова госпіталізували через крововилив у мозок.

Увечері 29 серпня інформаційне агентство "Фергана" повідомило, що в Ташкенті на 79 році життя помер президент Узбекистану Іслам Карімов, який правив країною понад 26 років.

Жодної офіційної інформації від влади Узбекистану дотепер не надходило.

Смерть Карімова підтвердив російський експерт по Центральній Азії Аркадій Дубнов посилаючись на власні джерела.

Водночас, російське агентство "Інтерфакс" повідомило, що в керівництві уряду Узбекистану спростовують інформацію про смерть президента.

У російському посольстві в Узбекистані дані про стан здоров'я лідера не прокоментували.

Співрозмовник "РИА Новости" в апараті Карімова також спростував інформацію про смерть.

Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков зазначив, що в Кремлі не мають підтверджень інформації про смерть Іслама Карімова.

Вранці 30 серпня відомий російський журналіст, головний редактор "Эхо Москвы" Алєксєй Вєнєдіктов повідомив, що інформацію про смерть Карімова йому підтвердили власні джерела.

Пізніше молодша донька президента Узбекистану Іслама Карімова Лола Карімова-Тілляєва у привітанні громадян країни із прийдешнім Днем Незалежності дала зрозуміти, що її батько живий.

Крім того, 1 вересня ЗМІ повідомили, що на батьківщині першого президента незалежного Узбекистану Іслама Карімова у місті Самарканд відбувається підготовка до його поховання.