В Узбекистані відбувається підготовка до похорону президента – ЗМІ

1 Вересня 2016, 23:07

На батьківщині першого президента незалежного Узбекистану Іслама Карімова у місті Самарканд відбувається підготовка до його поховання. Про це повідомляє агентство "Фергана".

Згідно з фото, узбецького лідера поховають на Самаркандському цвинтарі, що примикає до знаменитого архітектурного і історичного пам'ятнику Шахи Зінда, де покояться два брата та матір Іслама Карімова.

Про смерть глави Узбекистану досі не оголошено офіційно.

Зазначається, що це буде зроблено в п'ятницю, а в суботу, 3-го вересня, тіло 78-річного беззмінного президента Узбекистану буде поховане.

Крім того, повідомляється, що 2-го і 3-го вересня в Узбекистан для участі в траурних заходах прибудуть представники найвищого керівництва низки країн СНД і далекого зарубіжжя. Персональний склад делегацій поки не відомий.

Нагадаємо, в суботу, 27 серпня, Карімова госпіталізували через крововилив у мозок.

Увечері 29 серпня інформаційне агентство "Фергана" повідомило, що в Ташкенті на 79 році життя помер президент Узбекистану Іслам Карімов, який правив країною понад 26 років.

Жодної офіційної інформації від влади Узбекистану дотепер не надходило.

Смерть Карімова підтвердив російський експерт по Центральній Азії Аркадій Дубнов посилаючись на власні джерела.

Водночас, російське агентство "Інтерфакс" повідомило, що в керівництві уряду Узбекистану спростовують інформацію про смерть президента.

У російському посольстві в Узбекистані дані про стан здоров'я лідера не прокоментували.

Співрозмовник "РИА Новости" в апараті Карімова також спростував інформацію про смерть.

Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков зазначив, що в Кремлі не мають підтверджень інформації про смерть Іслама Карімова.

Вранці 30 серпня відомий російський журналіст, головний редактор "Эхо Москвы" Алєксєй Вєнєдіктов повідомив, що інформацію про смерть Карімова йому підтвердили власні джерела.

Пізніше молодша донька президента Узбекистану Іслама Карімова Лола Карімова-Тілляєва у привітанні громадян країни із прийдешнім Днем Незалежності дала зрозуміти, що її батько живий.